Visszatérítési és visszaküldési szabályzat

 

1. BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK

1.1 Vállalat IBL PTS k.s  mint a www.ibl-pts.sk e-shop üzemeltetője (továbbiakban "eladó"), a vonatkozó jogszabályoknak és rendelkezéseknek megfelelően megfelelően tájékoztatja a fogyasztót (a továbbiakban: "vevő") a gyakorlás feltételeiről és módjáról kellékszavatossági jogok (a továbbiakban: reklamáció), ideértve a reklamáció helyére és a garanciális javítások elvégzésére vonatkozó adatokat.
1.2. Ez a panasztételi eljárás a címen található www.ibl-pts.sk. Az adásvételi szerződés megkötésével ez a reklamációs eljárás az eladó és a vevő közötti szerződéses dokumentáció részévé válik.
1.3. A reklamációs eljárás az Általános Szerződési Feltételek elválaszthatatlan részét képezi, amellyel a vásárló az adásvételi szerződés megkötése előtt köteles megismerkedni.
1.4. A vevő az adásvételi szerződés megkötésével és az áru eladótól történő átvételével hozzájárul a reklamációs eljárás megfogalmazásához

 

2. FELELŐSSÉG AZ ELADOTT ÁRUK HIBAÉRT

2.1. Az eladó felelősséggel tartozik azokért a hibáiért, amelyek az eladott áru vevő általi átvételekor jelentkeznek, valamint a jótállási idő alatt az áru átvétele után fellépő hibákért. A jótállási idő 24 hónap.
2.2. A használt cikkek (pl. bemutató modell) jótállási ideje 12 hónap.
2.3. A jótállási idő az áru vevő általi átvételének napjától kezdődik. Ha a megvásárolt árut az eladótól eltérő vállalkozó kívánja üzembe helyezni, a szavatossági idő csak az üzembe helyezés napjától kezdődik, ha a vevő az üzembe helyezést az átvételtől számított 3 héten belül rendelte meg. az árut és a szolgáltatás teljesítéséhez szükséges együttműködést szabályszerűen és időben biztosította (Ptk. 621. §).
2.4. Nem számít bele a jótállási időbe az az idő, amely a kellékszavatossági jog gyakorlásától addig az időpontig tart, amikor a vevő a javítás befejezését követően köteles volt a terméket átvenni. Az áru cseréje esetén a jótállási idő az új áru átvételétől kezdődik újra.
2.5. A jótállási idő hatálya alá tartozó termékhibákra vonatkozó felelősségi jogok elévülnek, ha azokat a jótállási időn belül nem gyakorolják.
2.6. Ha az eladó az áru vásárlásakor az eladott áru mellé térítésmentesen további árut ajánl fel a vevőnek ajándékba, a vásárlón múlik, hogy elfogadja-e a felajánlott ajándékot. Az ajándék nem eladott termék, ezért annak esetleges hibáiért az eladó felelősséget nem vállal. Ha azonban az eladó tud az ajándék esetleges hibáiról, köteles ezekről a vásárlót az ajándékozás során tájékoztatni. Ha az ajándéknak olyan hibája van, amelyekről az eladó nem tájékoztatta a vásárlót, a vásárló jogosult azt visszaküldeni. Ha a vevőnek jogában áll elállni a szerződéstől, köteles visszaadni az eladónak mindent, amit a szerződés szerint kapott, azaz az ajándékba kapott árut is.

 

3. A HIBÁSOKÉRT VALÓ FELELŐSSÉGBŐL SZÁRMAZÓ JOGOK GYAKORLÁSA (MEGFELELŐSÉG)

3.1. A Vevő köteles a kellékszavatossági jogát a hiba megjelenését követően szükségtelen késedelem nélkül gyakorolni.
3.2. A vevő a fogyasztóvédelemről szóló 250/2007. törvény 18. §-a szerinti helyesbítést igényelhet. 2 az eladó bármely olyan telephelyén, ahol az ügy jellegére tekintettel a reklamáció elfogadása lehetséges. Ha az ügy jellege nem teszi lehetővé számára az eladó telephelyén történő javítási jog gyakorlását, a vevő felveszi a kapcsolatot az eladó által kijelölt, az eladó telephelyén vagy az áruhoz közelebbi helyen tartózkodó meghatalmazott személlyel (szervizzel). vevő. A „ügy természete nem teszi lehetővé” kifejezés a reklamált áru üzletben történő átvételének képtelenségét (nagyméretű fehér készülékek stb.), a vevő részéről a reklamáció megoldásának eredménytelenségét jelenti. A hivatalos szervizek elérhetőségeit az eladó biztosítja a vevőnek.
3.3 Ha a vevő a termék megvásárlásától számított 12 hónapon belül reklamációt jelent, az eladó (vagy megjelölt személy) a reklamációt csak szakmai elbírálás alapján tudja elutasítani. Ha az eladó (vagy megjelölt személy) a termék megvásárlásától számított 12 hónap elteltével benyújtott reklamációt elutasítja, az eladó köteles tájékoztatni a vásárlót arról, hogy a fogyasztóvédelmi törvény szerint kinek küldheti el a terméket szakértői értékelésre. Az igények feldolgozása céljából végzett szakértői értékelés magában foglalja egy felhatalmazott személy vagy a gyártó által a garanciális javítások elvégzésére felhatalmazott személy véleményét is. Ha a megjelölt személy a követelést elutasítja, a vevő azt továbbítja az eladónak feldolgozásra.
3.4. Hibafelelősségből származó egyéb jogok, pl. a vevő gyakorolja az árucsere jogát, az adásvételi szerződéstől való elállás jogát és az ésszerű árengedményhez való jogát az eladó bármely telephelyén.
3.5. Az eladó, vagy az általa megjelölt személy köteles a reklamációt haladéktalanul, összetett esetekben 3 munkanapon belül kezelni. Ez a határidő nem tartalmazza a hiba szakértői értékeléséhez szükséges időt. A reklamáció kezelése azonban nem tarthat tovább 30 napnál.
3.6. Az eladó a reklamáció benyújtásakor köteles visszaigazolást adni a vásárlónak. Ez a megerősítés a reklamációs jegyzőkönyv másolata. Ha a vásárló távközlés útján reklamált, az eladó köteles a reklamációról szóló visszaigazolást szükségtelen késedelem nélkül e-mailben eljuttatni a vásárlóhoz, ha arról tudomása van.
3.7 Távoli kommunikáció útján történő reklamáció esetén a törvényes elévülési idő a reklamáció tényleges kézbesítésével kezdődik.
3.8. Az eladó köteles a reklamáció kezeléséről írásos dokumentumot kiállítani, legkésőbb a reklamáció benyújtásától számított 30 napon belül. Ez az írásos dokumentum a panasz jegyzőkönyv másolata.

4. ÁLTALÁNOS PANASZI FELTÉTELEK

Áru reklamáció benyújtásakor:
a) be kell mutatni a vásárlást igazoló okiratot, vagy más, kétséget nem támasztó módon igazolni kell, hogy az árut az eladó értékesítette a vevőnek
b) kitöltött jótállási jegy, ha kiállították
c) szükséges, hogy az áru a szavatossági igény érvényesítésének minden egyéb, a jótállási jegyben szereplő feltételét teljesítse (mechanikailag sértetlen, természeti katasztrófa által sértetlen, sértetlen plomba stb.)
d) abban az esetben, ha a vásárló a szavatosságból eredő jogát a jogszabályban meghatározott szavatossági kört meghaladó mértékben érvényesíti, az eredeti jótállási jegy bemutatása szükséges

 

5. A KÖVETELÉS KEZELÉSÉNEK ELJÁRÁSA

5.1. Ha eltávolítható hibáról van szó, a vevőnek joga van annak ingyenes, időben történő és szakszerű eltávolítására. Az eladó (vagy megjelölt személy) dönt a hiba elhárításának módjáról, és köteles a hibát indokolatlan késedelem nélkül eltávolítani.
5.2. A vevő a hiba elhárítása helyett követelheti az áru kicserélését, vagy ha a hiba csak az áru egy részét érinti, akkor ennek az alkatrésznek a cseréjét, ha ez az eladónak az áru árához képest indokolatlan költséggel nem jár. árukra vagy a hiba súlyosságára.
5.3. Az eladó a hiba elhárítása helyett mindig kicserélheti a hibás terméket egy tökéletesre, ha a termék jellege ezt lehetővé teszi.
5.4. Ha olyan hibáról van szó, amelyet nem lehet eltávolítani, és amely megakadályozza az áru hibátlan áruként való rendeltetésszerű használatát, a vevőnek joga van az árut kicserélni vagy elállni az adásvételi szerződéstől.
5.5. Ha az eladó a reklamációt 30 napon belül nem kezeli, a vevőt ugyanolyan jogok illetik meg, mintha javíthatatlan hibáról lenne szó, pl. árucsere vagy pénzvisszatérítés joga.
5.6. Ha javíthatatlan hibáról van szó, de nem akadályozza meg az áru rendeltetésszerű használatát, a vásárlónak joga van a termék árából ésszerű árengedményre.
5.7. Ha a vevőnek joga van az árut kicserélni vagy elállni a szerződéstől, a vevőtől függ, hogy ezen jogok közül melyiket gyakorolja. Amint azonban e jogok valamelyikét választja, ezt a választást egyoldalúan nem változtathatja meg.

 

6. A GARANCIA JAVÍTÁSA NEM VONATKOZÓ ÁRUK

Az áruk nem tartoznak garanciális javításra vagy cserére, ha az alábbiak szerint sérültek meg:
a) mechanikusan
b) erőszakos nyitással, szakszerűtlen beavatkozással
c) természeti katasztrófa
d) a készüléket nem a szabványos működési feltételeknek megfelelően üzemeltették
e) szakadt vagy más módon elrontott sorozatszám
f) az eladó nem vállal felelősséget az áru hibás működéséért, ha azok beszerelését nem megfelelően és nem arra felhatalmazott személy végezte, olyan termékekért, amelyek szakszerű beszerelést igényelnek
g) jelentősen szennyezett: az árun aránytalanul nagy mennyiségben található szerves és szervetlen anyag
h) ha az árut a vevő továbbra is hibásan használja, ami miatt az eltávolíthatatlan, vagy a hibák további egybeesése miatt a reklamációt az eladó nem ismeri el

Az eladó a 6. pontot azokra az árukra alkalmazza, amelyeknél a vásárlás óta eltelt idő több mint egy év. Ez az eljárás összhangban van a fogyasztóvédelemről és a szabálysértési törvény módosításáról szóló 250/2007.

 

7. KÜLÖNLEGES IGÉNYEK FELTÉTELEI

7.1. Az információk és adatok feldolgozására, tárolására, továbbítására használt áru (számítógép, telefon stb.) igénylésekor a 4. pontban meghatározott feltételek teljesítése mellett a vevőnek becsületesen nyilatkoznia kell arról, hogy minden licencfeltétel megfigyelték, és az áruszoftverbe nem telepítettek illegális szoftvert, ellenkező esetben az eladó nem köteles tudomásul venni a beérkezett reklamációt.
7.2. Ha az eladó (megjelölt személy) észleli, hogy a reklamált áru illegális szoftvert tartalmaz, nem köteles tudomásul venni a beérkezett reklamációt.
7.3. Áruigényléskor az eladó nem vállal felelősséget az adatok és adatok esetleges elvesztéséért, sérüléséért a hivatalos szervizben történő javítás során. Javasoljuk, hogy a vásárló minden adatról és információról biztonsági másolatot készítsen.
7.4. Az úgynevezett fogyasztási cikkeknél (akkumulátorok, izzók, szűrők stb.) különbséget kell tenni a szavatossági idő és az élettartam között. A jótállási idő 24 hónap, de az élettartam általában rövidebb (a körülményektől függően). A jótállási idő a hirtelen összeomlásra vonatkozik, nem pedig a kapacitás fokozatos elvesztésére.

 

8. ALTERNATÍV VITA RENDEZÉS

 

Abban az esetben, ha a vevő nem ért egyet a követelés feldolgozásának módjával, vagy jogait vélelmezetten megsértette, jogában áll az eladóhoz fordulni helyesbítési kérelemmel. Ha az eladó a vevő kérelmére az előző mondatnak megfelelően nemleges választ ad, vagy a megkeresésre a vevőnek történő megküldéstől számított 30 napon belül nem válaszol, az ügyfélnek jogában áll alternatív vita kezdeményezésére javaslatot tenni. törvény 12. §-a szerinti határozatot. A fogyasztói jogviták alternatív megoldásáról, valamint egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló 391/2015.
Az eladóval fennálló fogyasztói jogviták alternatív megoldására illetékes szerv a Szlovák Kereskedelmi Felügyelet vagy más, a Szlovák Köztársaság Gazdasági Minisztériuma által vezetett alternatív vitarendezési szervezetek listáján bejegyzett illetékes jogi személy (a lista elérhető a http: //www.mhsr.sk/); az ügyfélnek jogában áll megválasztani, hogy a felsorolt ​​alternatív vitarendezési szervek közül melyikhez forduljon, a bírósághoz fordulás lehetőségét ez nem érinti.